Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia. Pomógł rejestrator!

W czwartek, 5 marca około godziny 17:30 na ul. Wałowej w Bielsku-Białej, doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Było to klasyczne najechanie na tył. Sprawca zdarzenia postanowił uciec. Dzięki przytomnej reakcji kierującego, który posiadał kamerę samochodową i pomocy internautów, w ciągu półtorej godziny udało się namierzyć i zatrzymać uciekiniera.

Kierowca uszkodzonego Mitsubishi zgrał zapis z kamery samochodowej i przesłał screen z widocznym pojazdem sprawcy do redakcji serwisu Bielskie Drogi. W ciągu kilku minut na wszystkich kanałach komunikacji (Facebook, Twitter i aplikacja Bielskie Drogi) pojawił się komunikat o uciecze sprawcy. W ciągu pierwszej godziny od publikacji wiadomość dotarła do około 80 tysięcy osób.

Internauci nie pozostali obojętni. Pojazd został zauważony na parkingu sklepu Lidl przy ul. Cieszyńskiej. Mężczyzna, który rozpoznał pojazd z komunikatu, powiadomił o swoich spostrzeżeniach redakcję serwisu Bielskie Drogi. Jak tłumaczył Pan Łukasz, nie chciał od razu dzwonić na policję bo nie był pewny, czy to aby na pewno ten pojazd. Chciał upewnić się co do numerów rejestracyjnych. Dziennikarze zawiadomili policję i polecili zgłaszającemu obserwować pojazd wraz z kierowcą, który znajdował się wewnątrz. Po kilku minutach na miejscu zjawili się mundurowi. W toku czynności wyszło na jaw, że 30-letni kierowca uciekał ponieważ miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy.

Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 30-latek z powiatu bielskiego będzie musiał pokryć szkody na uszkodzonym Mitsubishi. W tej sytuacji ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy. Sprawa trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który pokryje szkody i później na mocy tzw. regresu, będzie żądać od sprawcy zwrotu całej wypłaconej kwoty. Mimo, że na pojeździe nie widać dużych uszkodzeń, to straty są duże. Mocno naruszony został m.in pas tylny (zderzak wrócił do pierwotnego kształtu).

Kamera samochodowa to cenny świadek, który pozwoli w spornych sytuacjach wskazać winnego zdarzenia drogowego, lub tak jak w tym przypadku, pozwoli szybko namierzyć sprawcę kolizji. Centrum miasta jest objęte monitoringiem. Sprawcę kolizji najprawdopodobniej udało by się namierzyć na podstawie zapisu wspomnianego monitoringu. Nie ma jednak wątpliwości, że trwałoby to znacznie dłużej.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Marek
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

28 Maj 2020
Trudne zimowe warunki na drogach dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym samochodom. Mróz, śnieg, zamarzająca woda, wahania temperatur, duża wilgotność powietrza – to wszystko nie sprzyja podzespołom naszego samochodu. Zima często weryfikuje faktyczny stan naszego pojazdu, a my jako...
18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...

Partnerzy medialni