Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Trudna sytuacja na granicy w Cieszynie

Wydłuża się czas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli. Straż graniczna prosi, aby w miarę możliwości korzystać z innych przejść, w których ruch odbywa się na bieżąco.

Na granicy z Czechami sytuacja wygląda następująco (stan na godzinę 20:00):

  • Gorzyczki - 4 godziny
  • Cieszyn - 8 godzin
  • Kudowa Słone - 7 godzin
  • Nowe Chałupki - 2 godziny
  • Trzebina – 3 godziny
  • Jakuszyce - 3 godziny

Na granicy ze Słowacją sytuacja wygląda następująco (stan na godzinę 20:00):

  • Barwinek – 6 godzin
  • Chyżne – 2 godziny

Poniżej znajdziecie pełny wykaz przejść granicznych. Pozostałe ważne informacje można znaleźć na stronie Straży Granicznej. W przypadku braku dostępu do informacji w sieci, można skorzystać z całodobowej infolinii uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (nr +48 22 523 8880). 

To sytuacja po Polskiej stronie. Dostajemy sygnały, że od strony Czech do przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach jest potężny korek, który ciągnie się wiele kilometrów. Przed chwilą (godzina 21:00) dotarła do nas informacja od właściciela lokalnej firmy transportowej, którego ciężarówka dotarła pod granicę o około godziny 14:00. Pojazd od tego czasu pokonał 2 kilometry, a do granicy ciągle daleko. Kierowcy i właściciele firm transportowych mają duży problem z czasem pracy i narażają się na kary zarówno z Inspekcji Transportu Drogowego, jak i od odbiorców towaru za nieterminową dostawę ładunku.

Sytuacja jest trudna. Jak przyznają sami kierowcy jest potężny problem z załatwianiem naturalnych potrzeb fizjologicznych i zachowaniem podstawowej higieny. Na tę chwilę trudno przewidzieć czy czas przejazdu przez granicę ulegnie poprawie. Kontrola graniczna została wprowadzona na podstawie art. 46 ust 4 pkt 1 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, które dopuszcza w SZE czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się.

"Od niedzieli 15 marca zamykamy na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszamy międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, ale transport cargo działa. Towary będą wyjeżdżały i wjeżdżały do Polski bez zakłóceń."- można było przeczytać w piątkowym komunikacie Straży Granicznej. Ostatnie zdanie okazało się być jednak zbyt optymistycznie sformułowane. Trzeba jednak pamiętać, że zastosowane procedury są dla naszego bezpieczeństwa. 

 

 

 

Miejsce: 
Cieszyn
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
BBdron + Straż Graniczna
 
 

Materiały partnerów

27 Mar 2020
Czym jest flota samochodowa?Flota pojazdów samochodowych to mechanizm mający istotne znaczenie dla funkcjonowania poszczególnych firm, ponieważ odpowiedzialna jest za sukcesywne transportowanie towarów między poszczególnymi punktami. Chętnych na jej wdrożenie przedsiębiorców jest coraz więcej,...

Partnerzy medialni